Dětská hřiště, herní prvky - Materiály

Z čeho vyrábíme...

Veškeré nosné a stabilizační prvky sestav vyrábíme z akátového dřeva (Robinia pseudoacacia).
Doplňující konstrukční díly (plošiny, stříšky, atd.) vyrábíme i z dubového dřeva, jehož vynikající konstrukční vlastnosti jsou obecně známé.
Veškeré dřevo je od fáze těžby přes odkornění, broušení a svázání do sestav opracováváno ručně. Zpracovaný materiál je závěrem lazurován nejkvalitnějšími syntetickými barvami nebo přírodními olejovými barvami na bázi čištěných rostlinných surovin, certifikovanými evropskými ekologickými osvědčeními.
Použité kovové komponenty (spojovací materiál, řetězy, plechy) mají protikorozní úpravu (např. žárovým zinkováním), pokud nejsou použity přímo nerezové materiály. Spojovací pevnostní materiál splňuje technické normy ČSN, DIN, TÜV.
Je možné potvrdit, že téměř veškerý použitý materiál je beze zbytku recyklovatelný, není zdraví škodlivý a je přátelský vůči životnímu prostředí.
Přes výjimečnost a originalitu hracích prvků mají naše výrobky certifikáty dle ČSN-EN 1176, které zaručují bezpečnost pro děti.

Akátové dřevo

Jeho původ je z amerického kontinentu a u nás se velmi dobře vegetačně usadil. Je však lesními hospodáři obecně považován za plevelný strom. U nás je vysazován od 17. století. Akátové dřevo patří mezi polotvrdé dřeviny a vyznačuje se výjimečně vysokou přirozenou trvanlivostí, houževnatostí dřevní hmoty a odolností vůči povětrnostním vlivům či působení houbových chorob dřeva. Další z mnoha jeho předností je krásně pokřivené, žlutozelené dřevo, prosycené přírodními alkaloidy, které při sesychání nevytváří ostré, dlouhé třísky, které by mohly způsobit zranění (jako např. smrk). Jedná se o jednu z nejtvrdších dřevin rostoucích v Evropě. Díky tomu jsou výrobky z něj velice odolné vůči povětrnostním vlivům, škůdcům a také vandalismu. Zpracování je pro jeho přirozenou křivost a tvrdost velice náročné. Celý proces výroby je od počátku až do finální podoby hřiště prováděn ručně.

Nerezová ocel

Důležitou roli hrají i komponenty, které jsou v přímém kontaktu s uživateli. Patří mezi ně skluzavky, skluzné tyče, zábradlí řetězových mostků atd. Naše herní prvky mají tyto komponenty vyráběny z nerezové oceli.

Sítě

Nezanedbatelnou součástí prvků jsou lezecí sítě. Naše herní prvky jsou z důvodu maximální odolnosti vůči vandalismu vyráběny ze speciálních PAD lan s ocelovým jádrem.

Dopadové plochy

Významnou roli v bezpečnosti návštěvníků dětských hřišť hraje i použití vhodného dopadového materiálu. Dopadový materiál na dětská hřiště se liší dle maximální výšky možného pádu. Pro výšku pádu do 100 cm je postačující trávník. Pro výšku pádu nad 100 cm je možno zvolit buď sypký materiál, a to písek frakce 0,2–2 mm, nebo štěrkopísek „kačírek“ frakce 2–8 mm. Dále je možno použít kůru či dřevní třísky. Další variantou je použití syntetického materiálu – pryže nebo lité gumy.


prolézačka SUPÍ HNÍZDO
 
email: obchod@tomovyparky.cz
Created by CTECH s.r.o. ©2015
iso-9001 a iso-14001 OHSAS-18001 TCert Státní zkušební ústav Brno ČEZ-Zelená energie FEPI Šťastná Země OMEP FOD
 

Obuv Scholl přímo z centrálního skladu Jeřábnické práce za nejvýhodněší cenu v Praze a Středočeském kraji. Potřebujete stavební Jeřáby ?