Skočte si do léta

17.05.2010

Dovádění, běhání, prolézání, bloudění a skákání patří k dětství stejně jako sluneční přízeň k jaru a létu. Vydáte-li se tedy v teplejších měsících k Českému ráji, nezapomeňte se s dětmi vyřádit ve Šťastné zemi u Radvánovic nedaleko Turnova. Na dohled zámku Hrubá Skála se prostírá louka, kde si nejen děti, ale i dospělí mohou pohrát, až z nich budete utírat pot nadšení. Tomovy parky patří k tomu nápaditějšímu, co našinec mezi dětskými hřišti nabízí, a právě ve Šťastné zemi je na jednom místě dětem k dispozici celá plejáda jejich dřevěných herních sestav a atrakcí. Kromě herních sestav v horní části areálu je okouzlí především obří trampolíny zapuštěné v zemi, které i dospělým dopřejí možnost trochu si povyskočit nad poměry všednosti.

Málokteré z dětí udrží na uzdě radost a smích, když může beztrestně a bez dohledu dovádět na kupkách sena a skákat o patro níž ve slámovém labyrintu. Stejně tak si užije, když může vyzkoušet adrenalin strachu v "natura" bludišti v kukuřičném poli. V každém ročním období se hrátky ve Šťastné zemi přizpůsobí tomu, co příroda zrovna nabízí. Rajčatová válka, opulentní švestkové hody, stavění slámových panáků? To vše zde můžete během letní sezony prožít.

 
Součástí areálu je také naučná stezka Prožitkový geopark, kterou se vyplatí neminout. Nápaditě a do přírodních scenérií vkusně zakomponované interaktivní hrací prvky, které dětem poodhalí místní přírodní zajímavosti. Ať už se jedná o mapku koryta řeky, kam lze dolévat vodu, nebo ukázky zdejších vulkanických hornin. Stezka se nachází v tmavém vlhkém údolíčku, a tak si nezapomeňte do tašky přibalit svetr nebo větrovku, byť by v prostoru horního hřiště bylo sebevětší vedro.
 
Posezení a občerstvení ve stínu stromu řadí Šťastnou zemi mezi vyvedenější destinace, i když ve srovnání s evropskými standardy třeba v nabídce a zpracování jídla je stále co dohánět. Ačkoliv na druhou stranu, dokážou zde pro znavené matky udělat dobré kafe, což je nemálo záslužný čin.
Doporučení: Pokud to jen trochu jde, zvolte k návštěvě Šťastné země raději všední dny - přece jen každé dítě si raději pohraje, aniž by se muselo strkat s ostatními, a také rodiče ztratí o to méně nervů.
 
PRAKTICKÉ INFO
 
Otevřeno květen až září denně 9 - 19 h, o prázdninách až do 20 hod. Vstupné do areálu 70 Kč (pozn.administrátora - vstupné dle platného ceníku na sezónu 2010), platí i v Prožitkovém geoparku. Děti do 2 let zdarma. Poplatek za parkoviště nad areálem je 20 Kč. Psi mohou do areálu pouze na vodítku a s košíkem.
 
 

« Zpět na seznam

prolézačka JEŠTĚD
 
email: obchod@tomovyparky.cz
Created by CTECH s.r.o. ©2015
iso-9001 a iso-14001 OHSAS-18001 TCert Státní zkušební ústav Brno ČEZ-Zelená energie FEPI Šťastná Země OMEP FOD
 

Skvělé Svatby Český Krumlov . Potřebujete stavební Jeřáby ? Přebalovací pult .