Prvky pro seniory

 

Parky pro seniory byly vyvinuty na základě změny životního stylu naší nejstarší generace a zároveň ovlivněny nároky na trávení volného času v přírodě. Pod širým nebem si lze protáhnout a posílit záda, paže nebo nohy a přitom si klidně povídat s přáteli. Pohyb je prospěšný pro každou věkovou kategorii. Velký význam má zejména pro lidi v pokročilejším věku, kdy je aktivní životní styl důležitý pro udržení motorických schopností a tím i pro delší a zdravější život. Hřiště má i další význam, a to společenský. Cvičební stroje jsou přístupné každému, kdo si zakládá na zdravém životním stylu a možnosti se trochu protáhnout a procvičit motorické schopnosti.

Sportovat a žít aktivně lze v každém věku. Nikdy není pozdě začít. Pro starší lidi je nejvhodnější třeba chůze či plavání, ale prospěšná je v podstatě jakákoli forma pohybu, protahování a procvičování.

Nejdůležitější je však změna myšlení společnosti. Starých lidí přibývá, právě z hlediska sportu a pohybových aktivit jsou však okrajovou skupinou, na kterou se příliš nemyslí. Existují sice specializovaní trenéři, ale z pohledu nabídky fi tness center i veřejných služeb stojí nejstarší generace na periférii.

 
email: obchod@tomovyparky.cz
Created by CTECH s.r.o. ©2015
iso-9001 a iso-14001 OHSAS-18001 TCert Státní zkušební ústav Brno ČEZ-Zelená energie FEPI Šťastná Země OMEP FOD
 

Jeřábnické práce za nejvýhodněší cenu v Praze a Středočeském kraji. Lycrová trička do vody . Potřebujete stavební Jeřáby ?